środa, 19 Gru 2018

LogowanieŚwięto Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Szmelter-Ubramek   
środa, 20 czerwca 2018 13:06

We wtorek 5 czerwca 2018 r. obchodziliśmy w gimnazjum Święto Szkoły. Uroczystości zaczęliśmy od uczestnictwa we mszy świętej, którą odprawił ks. dziekan Antoni Myjak. Na oficjalną część święta przybyli goście: ksiądz dziekan Antoni Myjak, Wójt Gminy Stary Dzierzgoń - pan Marek Turlej, zastępca wójta – pan Krzysztof Kosuda, dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu – pani Aneta Błaszczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Myślicach – pan Sławomir Barnik oraz dyrektor GCKB – pan Sławomir Buzanowski. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego delegacja gości i naszych uczniów złożyła kwiaty pod kamieniem pamiątkowym.

 

 

Po wysłuchaniu przemówień dyrektora gimnazjum pana Mariusza Makowskiego i Wójta Gminy Stary Dzierzgoń pana Marka Turleja ogłoszono wyniki konkursu wiedzy o patronie szkoły zorganizowanego przez p. Wiolettę Rymarz i p. Irenę Lichacz. I miejsce zajęła Magda Borowiec z klasy III a, II – Agata Kwiatkowska z klasy III b, a III miejsce Jakub Śmich z klasy III a. Po rozdaniu nagród zaproszono gości do obejrzenia humorystycznej części artystycznej przygotowanej pod kierownictwem p. Wioletty Rymarz oraz p. Doroty Jurkiewicz-Kapusta. Następnie zaproszono gości na słodki poczęstunek, a uczniów na kiełbaski z grilla i lody.

 

 

W drugiej części obchodów Święta Szkoły nasi uczniowie wzięli udział w Turnieju Klas zorganizowanym przez p. Katarzynę Kruszyńską i p. Martę Wojcinowicz-Kościuszko. Zadania były różnorodne, ale najważniejsza była odpowiednia organizacja, podział obowiązków oraz dobra komunikacja i współpraca między wszystkimi uczniami w klasie.

Zabawa była fantastyczna, uśmiechy nie schodziły uczniom z twarzy. Już na początku klasy musiały podzielić się na dwie grupy. Część osób wykonywała pracę plastyczną pod hasłem „Moja klasa”, druga część próbowała znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące szkoły, pracowników, nauczycieli. Liczyliśmy drzwi i okna, dopatrywaliśmy się koloru oczu pana Dyrektora, dowiedzieliśmy się jakie drugie imię posiada pani księgowa… Następnie przyszedł czas na konkurencje sportowe, wyścigi, rzuty i podskoki. Na zakończenie każda klasa otrzymała kopertę z pierwszą wskazówką. Jeżeli uczniowie dobrze odczytali krótki wierszyk i rozszyfrowali ukrytą w nim zagadkę, to kierowała ich ona do kilku kolejnych miejsc na terenie szkoły. Ostatnia wskazówka prowadziła do tytułu piosenki, którą dana klasa musiała zaprezentować przed wszystkimi uczestnikami uroczystości. Uczniowie śpiewali wspaniale „Bałkanicę”, „Miłość w Zakopanem”, „Ściernisko” oraz piosenkę „Łowcy gwiazd”.

Po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji wyłoniona została zwycięska klasa. W tym roku najlepsza okazała się klasa III B.

 

 

Bezpośrednio po turnieju klas odbył się Bieg Ku Czci Patrona Szkoły.

 

Zwycięzcy w kategorii dziewcząt:

I miejsce – Aleksandra Chałat, klasa III b

II miejsce – Martyna Górak, klasa II b

III miejsce – Marcelina Dziwisz, klasa II b

 

Zwycięzcy w kategorii chłopców:

I miejsce – Daniel Zalewski, klasa III b

II miejsce – Maciej Kurt, klasa III a

III miejsce – Andrzej Całka, klasa II b

 

 

Po ogłoszeniu wyników biegu i nagrodzeniu zwycięzców Święto Szkoły zakończono.

Poprawiony: środa, 20 czerwca 2018 13:30