wtorek, 21 Sie 2018

LogowanieZakończenie roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Szmelter-Ubramek   
poniedziałek, 10 lipca 2017 18:57

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 20016/2017 oraz pożegnania absolwentów gimnazjum rozpoczęła się mszą świętą w kościele p.w. Matki Boskiej Królowej Świata w Przezmarku. Mszę świętą poprowadził ks. dziekan Antoni Myjak. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Stary Dzierzgoń Pan Marek Turlej, zastępca wójta Pan Krzysztof Kosuda oraz rodzice uczniów kończących gimnazjum.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, dyrektor gimnazjum Pan Mariusz Makowski przywitał przybyłych gości i wręczył podziękowania na ręce ks. dziekana Antoniego Myjak oraz Wójta Gminy Pana Marka Turleja za całoroczną współpracę i okazaną pomoc. Następnie dyrektor gimnazjum oraz wójt gminy wręczyli kwiaty i serdecznie podziękowali za lata pracy paniom Jolancie Mićko, Irenie Całka oraz Irenie Staręga, które odchodzą na zasłużoną emeryturę.

 

 

Kolejnym etapem było przekazanie sztandaru uczniom klas drugich. Oliwia Jankiewicz, Agata Kwiatkowska oraz Dawid Wójcik złożyli uroczystą przysięgę i przejęli sztandar szkoły.

 

 

Następnie dyrektor Pan Mariusz Makowski oraz wychowawcy klas trzecich Pani Irena Lichacz i Pani Wioleta Bobko wręczyli świadectwa uczniom kończących gimnazjum. Rozdano również nagrody, podziękowania i gratulacje za 100 %-ową frekwencję, za pracę w Samorządzie Uczniowskim, w kole „Młodych Talentów” oraz w sklepiku szkolnym, a także podziękowano najlepszym sportowcom w szkole.

 

 

Następnie Wójt Gminy Pan Marek Turlej pogratulował i wręczył prezenty Weronice Krauze za najwyższą średnią ocen w szkole oraz Damianowi Bednarskiemu za najwyższe wyniki na egzaminie gimnazjalnym.

 

 

Oczywiście nie obyło się bez występów artystycznych. Klasy III pożegnały swoich młodszych kolegów oraz nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, wspaniałym montażem słowno-muzycznym, który przygotowali z pomocą p. Wiolety Bobko i p. Ireny Lichacz. Natomiast klasy II, pożegnały klasy III, humorystycznym programem artystycznym przygotowanym przez p. Martę Wojcinowicz-Kościuszko i p. Iwonę Bieńkowską. Po występach artystycznych klasy drugie wręczyły absolwentom pamiątkowe pluszaczki.

 

 

Dnia 23 czerwca 2017 roku swoje świadectwa odebrali uczniowie klas I i II. Na sali gimnastycznej wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem i nagrody za doskonałe wyniki w nauce oraz za 100 %-ową frekwencję. Reszta uczniów klas I i II otrzymała swoje cenzurki od poszczególnych wychowawców już w klasach.
Po czym nastąpiły długo oczekiwane przez wszystkich … W A K A C J E !!!

 

 

Życzymy absolwentom gimnazjum sukcesów w nowych szkołach. A Wam drodzy nauczyciele i uczniowie słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia 4 września 2017 roku!

Poprawiony: poniedziałek, 10 lipca 2017 20:29