wtorek, 21 Sie 2018

LogowanieTroska o trzeźwość - troska o rodzinę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Szmelter-Ubramek   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 22:58

19 maja 2017 roku odbyło się w naszym gimnazjum spotkanie profilaktyczne „Troska o trzeźwość - troska o rodzinę”. Oprócz gimnazjalistów uczestniczyli w nim uczniowie klas szóstych szkół podstawowych w Starym Dzierzgoniu i Myślicach.

Gościem specjalnym spotkania był Jarosław Wajk, były wokalista grupy Oddział Zamknięty, obecnie terapeuta uzależnień. Opowiadał młodzieży o sobie, o swoich problemach z alkoholem, o zagrożeniach współczesnej młodzieży. Zachęcał do spojrzenia na to, co dzieje się wokół, namawiał do wzajemnej życzliwości i czynienia dobra. Tuż po spotkaniu chętnie i długo rozmawiał z młodzieżą, rozdawał autografy oraz na prośbę wielu uczniów pozował do zdjęć. Całość uświetnił znanymi przebojami Oddziału Zamkniętego „Ten nasz świat” czy „Ich marzenia”.

 

 

Po spotkaniu wręczono nagrody dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Zdrowa rodzina - trzeźwa rodzina”.

 

I miejsce - Oliwia Jankiewicz - klasa II a

II miejsce - Paulina Ratyńska - klasa I a

III miejsce - Oliwia Paluch - klasa I b

Wyróżnienie - Monika Jurkiewicz - klasa I b

 

Nagrody wręczyli przewodnicząca Rady Gminy Renata Lewandowska i wójt gminy Marek Turlej, który z radością opowiadał o działaniach wolontariatu młodzieży na rzecz pomocy dla mieszkańców gminy. Rozwijana jest także wymiana młodzieży z gimnazjalistami z Sopotu.

Poprawiony: poniedziałek, 05 czerwca 2017 23:12