wtorek, 21 Sie 2018

LogowanieŚwięto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Szmelter-Ubramek   
czwartek, 24 listopada 2016 22:33

11 listopada 2016 roku w Gimnazjum Publicznym im. Zygmunta Steinborn odbyły się gminne uroczystości upamiętniające obchody 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W uroczystościach wzięli udział: ks. dziekan Antoni Myjak, ks. Tomasz Browarek, wójt gminy Stary Dzierzgoń Pan Marek Turlej, z-ca wójta Pan Krzysztof Kosuda, przewodnicząca Rady Gminy Pani Renata Lewandowska, dyrektorzy placówek z terenu gminy, radni, sołtysi i inni zaproszeni goście.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej celebrowanej przez ks. dziekana Antoniego Myjaka, który w swojej homilii podkreślił jak ważne jest by pamiętać o świętach narodowych i historii naszego kraju. Po mszy świętej wszyscy obecni udali się do budynku gimnazjum, gdzie na sali gimnastycznej odbyła się część oficjalna uroczystości.

Po wciągnięciu flag na maszt i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał dyrektor naszego gimnazjum pan Mariusz Makowski. Powitał zebranych i w kilku słowach nawiązał do wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

 

 

Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez panią Dorotę Jurkiewicz-Kapusta i panią Wiolettę Rymarz oraz młodzież klas drugich. Przy akompaniamencie pieśni patriotycznych uczniowie wspominali historyczne dzieje naszego narodu. A szczególnie te związane z utratą i odzyskaniem niepodległości. Nie mogło również zabraknąć wzmianki o samym Józefie Piłsudskim i jego udziale w wydarzeniach sprzed prawie stu lat.

Część artystyczna zakończyła się piosenką „Polskie kwiaty” odśpiewaną przez wszystkich obecnych.

Po występach młodzieży wszyscy obecni udali się do świetlicy szkolnej na poczęstunek.

 

Poprawiony: czwartek, 24 listopada 2016 22:51