poniedziałek, 21 Maj 2018

LogowanieWSPOMNIENIE O PATRONIE... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Szmelter-Ubramek   
poniedziałek, 06 czerwca 2016 22:51

Początek czerwca co roku kojarzy nam się ze świętem, podczas którego wspominamy Pana Zygmunta Steinborn - patrona naszej szkoły. Dziś (6 czerwca 2016 roku) w tym celu spotkała się społeczność naszego gimnazjum wraz z szanownymi gośćmi, wśród których byli ksiądz dziekan Antoni Myjak, Wójt Gminy Stary Dzierzgoń - pan Marek Turlej, zastępca wójta – pan Krzysztof Kosuda, przewodnicząca Rady Gminy – pani Renata Lewandowska, zastępca przewodniczącej Rady Gminy – pan Jarosław Stawny, dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu – pani Aneta Błaszczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Myślicach – pan Sławomir Barnik oraz przewodnicząca Rady Rodziców – pani Dorota Letkiman.

 

 

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, po której wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej na części oficjalnej. Po wprowadzeniu sztandaru, zawieszeniu flag i odśpiewaniu hymnu delegacja gości i uczniów złożyła kwiaty pod kamieniem z tablicą pamiątkową poświęconą naszemu patronowi. Następnie pan dyrektor Mariusz Makowski powitał gości i w kilku słowach wyjaśnił istotę święta szkoły. Po nim głos zabrał pan wójt Marek Turlej, który mówił o Zygmuncie Steinborn i jego zasługach dla szkoły i społeczności lokalnej. Po przemówieniach wyprowadzono sztandar, po czym wszyscy obejrzeli krótki program artystyczny przybliżający sylwetkę naszego patrona. Na tym zakończyła się oficjalna część święta. Gości i uczniów zaproszono na poczęstunek.

 

 

Po przerwie rozpoczął się II Konkurs Piosenki Pozytywnej prowadzony przez przebojowe „dziewczyny” - Gienię i Zytę. Klasy śpiewały piosenki wywołujące w ludziach pozytywne emocje. Wszyscy byli wspaniale przygotowani, dlatego jury (pani Dorota Jurkiewicz – Kapusta i pan dyrektor Mariusz Makowski) miało bardzo trudne zadanie. Po zmaganiach konkursowych wystąpiły dziewczęta z grupy tanecznej Poison, które zaprezentowały dwa układy taneczne. W tym czasie jury wyłoniło zwycięzców konkursu. Najlepsi okazali się uczniowie z klasy II B w piosence Kamień z napisem Love. Nagrodę publiczności otrzymała klasa III B za brawurowe wykonanie piosenki pod tytułem Mydełko Fa.


 

Gdy konkurs dobiegł końca, wszyscy wyszli na zewnątrz, gdzie odbył się tradycyjny już Bieg ku Czci Patrona o Puchar Dyrektora Gimnazjum Publicznego im. Zygmunta Steinborn. A oto lista zwycięzców:

w kategorii dziewcząt:

I miejsce – Alicja Glajch

II miejsce – Grażyna Małachowska

III miejsce – Aleksandra Chałat

w kategorii chłopców:

I miejsce – Przemysław Hraj

II miejsce – Daniel Zalewski

III miejsce – Mariusz Całka.

Po biegu rozdano medale i tak uroczystość się zakończyła.

 

 

Należy jeszcze wspomnieć, że przez cały czas trwania święta szkoły na sali gimnastycznej wystawione były prace uczniów wykonane w ramach projektów edukacyjnych. Prezentacje prac zostały dokonane jeszcze przed rozpoczęciem mszy świętej. Nad przebiegiem tych prezentacji czuwała pani Katarzyna Przybysz.

Konkurs Piosenki Pozytywnej zorganizowały pani Marta Wojcinowicz-Kościuszko oraz pani Wioleta Bobko.

Poprawiony: wtorek, 07 czerwca 2016 19:38