poniedziałek, 21 Maj 2018

LogowanieSzkolny Konkurs Wiedzy o Polsce "Kocham Cię Polsko" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Szmelter-Ubramek   
piątek, 03 czerwca 2016 19:04

Chcąc uczcić 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, Święto Flagi, oraz 12 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej 17 maja 2016 roku w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce - „Kocham cię Polsko” pod patronatem honorowym wójta gminy Stary Dzierzgoń Marka Turleja. Hymnem naszego konkursu była piosenka pt. „Kocham Cię Polsko”.

Każda klasa wyznaczyła do konkursu czteroosobową drużynę, która na początku zmagań musiała nazwać się i wykrzyczeć swój okrzyk zagrzewający do walki.

 

 

 

Wszystkie zadania podzielono na dwie części.

Część teoretyczna - to pytania z historii Polski i sławnych Polaków za 2, 3, oraz 5 punktów, które drużyny losowały, naradzały się, a następnie kapitan drużyny udzielał odpowiedzi.

Część praktyczna – to wykonanie takich zadań jak np. napisanie wiersza o Polsce, zbudowanie z klocków zamku krzyżackiego w Przezmarku, czytanie tekstów z trudną polszczyzną, słuchanie polskich utworów, a następnie śpiewanie i podanie tytułu. Za każde zadanie można było otrzymać 5 punktów.

Jury w składzie: pani Renata Lewandowska, pani Halina Gładysiak, pan Sławomir Buzanowski, mieli co oglądać i słuchać, a następnie przyznawać punkty drużynom. Trzeba nadmienić, że rywalizacja była ogromna, emocji nie brakowało.

 

 

Zwycięzcą konkursu została drużyna z klasy III b, nagrodą jest wyjazd zwycięzców do Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku z wójtem gminy Stary Dzierzgoń Markiem Turlejem.

Słodycze dla wszystkich uczestników konkursu sponsorowała pani Renata Lewandowska przewodnicząca Rady Gminy Stary Dzierzgoń.

Konkurs miał na celu ukazanie bogactwa polskiego dorobku kulturowego, promowanie postawy patriotycznej wśród młodzieży jak też przypomnienie najważniejszych wydarzeń i postaci z historii Polski i Polaków, co ściśle wiąże się z ważnym elementem wychowawczym naszego gimnazjum jakim jest wychowanie patriotyczne.

 

Organizatorem konkursu była Pani Wioletta Rymarz i Pani Dorota Jurkiewicz-Kapusta.

Poprawiony: piątek, 03 czerwca 2016 19:30