wtorek, 21 Sie 2018

LogowanieSzkolny Konkurs Wiedzy o Polsce "Kocham Cię Polsko" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Szmelter-Ubramek   
czwartek, 18 czerwca 2015 18:53

Chcąc uczcić 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, Święto Flagi, oraz 11 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej 15 maja 2015 roku w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce - „Kocham cię Polsko” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Stary Dzierzgoń Pana Marka Turleja. Hymnem naszego konkursu była piosenka pt. „Kocham cię Polsko”.

Każda klasa wyznaczyła do konkursu czteroosobową drużynę, która na początku zmagań musiała nazwać się i wykrzyczeć swój okrzyk. Wszystkie zadania podzielono na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna - to pytania dotyczące historii Polski oraz sławnych Polaków. Część praktyczna – to wykonanie takich zadań jak: napisanie wiersza o Polsce, zbudowanie z kartek papieru Pałacu Kultury i Nauki, czytanie tekstów z trudną polszczyzną, słuchanie polskich utworów, śpiewanie i odgadywanie tytułów.

 

 

 

 

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: Pani Renata Lewandowska, Pani Halina Gładysiak oraz Pan Krzysztof Kosuda. Trzeba nadmienić, że rywalizacja była ogromna, emocji nie brakowało. Podczas, kiedy szanowne jury liczyło punkty nasz szkolny kabaret „Wesołe kostki” rozbawiał publiczność skeczem pt. „Jadłopodawca”.

 

 

Zwycięzcą konkursu została drużyna z klasy II a. Nagrodą główną jest wyjazd do Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku z Wójtem Gminy Panem Markiem Turlejem dnia 15 czerwca 2015 roku. Nagrody książkowe i Konstytucję RP dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców, natomiast słodycze dla wszystkich uczestników konkursu zakupił sklepik szkolny.

 

 

Konkurs miał na celu ukazanie bogactwa polskiego dorobku kulturowego, promowanie postawy patriotycznej wśród młodzieży jak też przypomnienie najważniejszych wydarzeń i postaci z historii Polski i Polaków, co ściśle wiąże się z ważnym elementem wychowawczym naszego gimnazjum jakim jest wychowanie patriotyczne.

Organizatorami konkursu były Pani Wioletta Rymarz i Pani Dorota Jurkiewicz-Kapusta.


Poprawiony: niedziela, 04 października 2015 00:31